A Dürer Park projekt keretein belül összesen két iroda- és három lakóépület épül fel. A beruházás közvetlen környezete a főváros egyik legszebb része, ahol kortárs, landmark épületek jönnek létre.
Az irodaépületeket és a belső parkot is magába foglaló fejlesztés beépítési koncepciója, és az irodaépületek kialakítása a milánói Lissoni & Partners és a budapesti Lean-Tech építész stúdiókkal együttműködésben valósul meg, a lakóépületek részletes terveit a Közti építész stúdió jegyzi. A fejlesztés „Az Év Koncepciója Portfólió Property Awards” díj elismerésben részesült 2020-ban.
Fontos része a projektnek a megújuló Városligettel való kapcsolat, ennek érdekében a fejlesztés részeként átépült az Ajtósi Dürer sor középső szakasza, új kerékpársávokkal, továbbá közvetlen és biztonságos gyalogátkelőhelyekkel. A fejlesztési területen egy, az Abonyi utcát és az Ajtósi Dürer sort összekötő új gyalogos sétány is kiépül, összekötve a belső parkot, a lakóépületeket és a villanegyedet a Városligettel. A fejlesztés a Zichy Géza és az Abonyi utcák sarkán valósul meg, három épületben - egyenként 58, 72 és 77, azaz összesen 207 lakás épül.
Az összesen 3,7 hektáros területen eredetileg a XIX. század végén, a Monarchia aranykorában épült Sacre Couer (Szent Szív) nővérek által alapított katolikus iskola működött, az elegáns zuglói villanegyed és a Varosliget ölelésében. Azonban e terület sem kerülhette el a XX. század történelmi viharait, többek között a régi rendszer politikai főiskolája is itt működött, és több építészetileg nem méltó épület is elhelyezésre került a területen, majd a főváros egyik népszerű multikulturális komplexuma is itt kapott helyet. Az évtizedek alatt folyamatosan romlott az épületek és a park állaga, most azonban újjászületik a terület a még megmaradt régi épület építészeti emlékeinek megőrzésével, minőségi kortárs új épületek kialakításával, és az eredeti park megújításával.
A lakóépületek tervezésénél kiemelt szempont volt, hogy a terület múltjához illő, minőségű és felszereltségű lakások és környezet jöjjön létre. A belső utak és sétányok, illetve a belső park kialakítás éppolyan hangsúlyos volt, mint az épületen belüli koncepció. Az épületek energiahatékonysága, fenntarthatósága szintén kiemelt fontosságú volt már a tervezés során is, többek között megújuló energián alapuló hibrid fűtési-hűtési gépészeti rendszer kerül kiépítésre, és nagyméretű, ökológiailag aktív zöld tetők is megvalósulnak.
Zugló szívében tehát nemcsak egy ingatlanfejlesztés valósul meg, de új érték jön létre, zöld környezetbe illeszkedő újgenerációs lakó- és irodaépületekkel, valamint megújuló belső parkkal.
További részletekért látogasson el a Dürer Park projekt weboldalára:
https://durerpark.hu/